Stanleyalbert

Shop Now

Sensory Play Kits

Large Sensory Kit collection

  • Construction Sensory Kit
    Regular price
    $64.95
    Sale price
    $64.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Dinosaur Sensory Kit
    Regular price
    $64.95
    Sale price
    $64.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Unicorn Sensory Kit
    Regular price
    $64.95
    Sale price
    $64.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Mermaid Sensory Kit
    Regular price
    $64.95
    Sale price
    $64.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Ocean Sensory Kit
    Regular price
    $64.95
    Sale price
    $64.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Critters Sensory Kit- SOLD OUT
    Regular price
    $64.95
    Sale price
    $64.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Out with the trash!
    Regular price
    $64.95
    Sale price
    $64.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Space Sensory kit - SOLD OUT
    Regular price
    $64.95
    Sale price
    $64.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Tiny dancer ballerina kit
    Regular price
    $64.95
    Sale price
    $64.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Little hands Sensory exploration Kit
    Regular price
    $64.95
    Sale price
    $64.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Ice cream sensory kit
    Regular price
    $64.95
    Sale price
    $64.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Race Car Sensory Kit
    Regular price
    $74.95
    Sale price
    $74.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

Small Sensory Kits collection

  • Mini mix up sensory kits- Space, Dinosaur, Critters, Construction
    Regular price
    from $34.95
    Sale price
    from $34.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Mini Kit Mix up- Critters, Firefighter, Mermaid, Safari
    Regular price
    from $34.95
    Sale price
    from $34.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Mini mix up Sensory Kits- Fairy, Baby, Princess, Unicorn
    Regular price
    from $34.95
    Sale price
    from $34.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Mini Kit mix up - Candy, Superhero, Summer vibes & Fly away
    Regular price
    from $34.95
    Sale price
    from $34.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Mini kit mix up- Pets , Ocean, Farm, Army
    Regular price
    from $34.95
    Sale price
    from $34.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

Amazing product, my children have been entertained for hours using Stanleyalbert sensory kits. We will definitely be purchasing more..

Michelle. L

This is just what I had been looking for, for my little one for ages. I am able to move away from screen time and keep him occupied with his construction sensory kit for hours. 

Lisa. S

LOVE,LOVE, LOVE !! My little girls have had the best time creating cupcakes, princesses and unicorns. Their imaginations have run wild and I have seen so much calm in the house. A great play resource. 

Annie. H

I purchased one of the Stanleyalbert kits for my son who suffers with ADHD and who also has autism. It has been amazing to see him so engaged playing with a sensory kit that he LOVES. Stanleyalbert was even able to make a few adjustments for my order for my sons particular love of a certain animal. 

Annabelle. E

Custom content

Talk about your brand

Use this text to share information about your brand with your customers. Describe a product, share announcements, or welcome customers to your store.

Featured collection

  • Your product's name
    Regular price
    $19.99
    Sale price
    $19.99
    Regular price
    $19.99
    Sold out
    Unit price
    per 
  • Your product's name
    Regular price
    $19.99
    Sale price
    $19.99
    Regular price
    $19.99
    Sold out
    Unit price
    per 
  • Your product's name
    Regular price
    $19.99
    Sale price
    $19.99
    Regular price
    $19.99
    Sold out
    Unit price
    per 
  • Your product's name
    Regular price
    $19.99
    Sale price
    $19.99
    Regular price
    $19.99
    Sold out
    Unit price
    per 
  • Your product's name
    Regular price
    $19.99
    Sale price
    $19.99
    Regular price
    $19.99
    Sold out
    Unit price
    per 
  • Your product's name
    Regular price
    $19.99
    Sale price
    $19.99
    Regular price
    $19.99
    Sold out
    Unit price
    per